Zuzanna Grzegorowska

Tancerka, choreografka, projektantka kostiumów. Założycielka zespołu tańca barokowego „Varsavia Galante" (obecnie działającego pod nazwą „Divertissement”). Trzykrotnie brała udział w Międzynarodowej Letniej Akademii Tańca Barokowego w szwedzkim konserwatorium Löftadalen, kwalifikując się na poziom profesjonalny. Taniec historyczny studiowała u najbardziej cenionych pedagogów, takich jak Marie-Genevičve Massé, Nathalie van Parys, Ana Yepes, Barbara Sparti, Pierre-François Dollé, Lieven Baert, Marie-Claire le Corre i Jane Gingell.

Występowała m.in. w Polskiej Operze Królewskiej, Zamku Królewskim w Warszawie, Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie, Muzeum Narodowym w Krakowie, Operze Kameralnej w Rheinsbergu i Pałacu Friedrichsfelde w Berlinie. Na zaproszenie Ballet Baroque Berlin zatańczyła w „Alcinie” G. F. Händla, biorąc udział w tournée po Niemczech i Szwajcarii (2019-2022). Razem z klawesynistką Weroniką Paine stworzyła recital „La reine danse”, który został zarejestrowany podczas festiwalu barokowego w Szczawnie-Zdroju, a następnie wyemitowany w telewizji polskiej.

Od 2019 roku współpracuje z Fundacją Concert Spirituel, prowadząc wykłady i klasy mistrzowskie w ramach Międzynarodowej Letniej Akademii Muzyki Dawnej w Warszawie. Jest autorką choreografii do festiwalowych spektakli, m.in. „Mieszczanina szlachcicem" J.B. Lully'ego, „Actéona” M.A. Charpentiera, fragmentów „Atysa” J.B. Lully'ego oraz baletu „Les Caractčres de la Danse" J.F. Rebela. Prowadzi zajęcia z tańca renesansowego i barokowego na Wydziale Tańca Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie.

Weronika Paine

Weronika Paine jest polską klawesynistką i organistką, mieszkającą w Szwajcarii. Koncertuje jako solistka i kameralistka. Recenzja jej koncertów z zespołem Brezza w Fundación Juan March w Madrycie wyróżniła jej „mistrzostwo stylistyczne i wyrafinowany dźwięk” (Scherzo, 26.01.2023). Do jej niedawnych osiągnięć należą cyfrowe wydanie nagrania „Sur une mer” z zespołem Le Sommeil dla wytwórni Universal Pictures, a także premiera jej solowego recitalu klawesynowego „La reine danse” z Zuzanną Grzegorowską w Telewizji Polskiej „TVP Kultura” oraz premiera nagrania „La Tempete” z Le Sommeil przez oficjalnego dystrybutora Wocomo Music. Weronika jest laureatką wielu konkursów oraz stypendystką artystyczną fundacji w Polsce i Szwajcarii. Koncertowała w Europie, Ameryce Północnej i Australii.

W 2019 ukończyła studia magisterskie z klawesynu i organów w prestiżowej Scholi Cantorum Basiliensis w Szwajcarii (odpowiednio w klasach prof. Andrei Marcona i prof. Tobiasa Lindnera). Po egzaminach kończących studia z pedagogiki klawesynu u prof. Jörga-Andreasa Böttichera w czerwcu 2021 oraz z wykonawstwa historycznego w klasie organów prof. Wolfganga Zerera w styczniu 2022, Weronika kontynuowała studia podyplomowe w klasie średniowiecznych instrumentów klawiszowych Coriny Marti w tej samej instytucji. Od 2018 przez rok pod okiem Christophe’a Rousset i Władysława Kłosiewicza prywatnie doskonaliła się w wykonawstwie klawesynowym, a przy okazji kursów mistrzowskich na przestrzeni ostatniej dekady pracowała z renomowanymi wirtuozami i pedagogami, takimi jak Skip Sempé, Carole Cerasi, Andreas Steier, Bertrand Cuiller, Jean-Marc Aymes, Nicholas Parle, Menno van Delft, Mitzi Meyerson.

Ukończywszy studia II stopnia w Scholi Cantorum w maju 2019, Weronika otrzymała pozycję głównej organistki i dyrygentki chóru św. Maurycego w parafii Schötz-Ohmstal, czym uzupełniła swoje dotychczasowe zatrudnienie w tej samej dziedzinie w parafii Wauwil-Egolzwil w kantonie Lucerny w Szwajcarii.